Jak na rozlučku se svobodou?

Články > Jak na rozlučku se svobodou?
jga-4463708_1920

Poslední den svobody? Tak ten musí stát za to! Ale jak to udělat? Dříve rozlučka se svobodou patřila k výsadě mužů, dnes si však tento poslední doušek svobody užívají i slečny. Nejspíše tuto akci budete znát především z amerických filmů, ale v poslední době narůstá její obliba i u nás. Ale jak tento den proměnit v nezapomenutelný?

Důležité je naslouchat především přání budoucího ženicha, či nevěsty. Ne každý stojí o večírek ve velkém stylu. Ať už tuto rozlučku se svobodou pořádá svědek, nejlepší kamarádka, nebo družička, je potřeba ji řádně připravit.

Kdo bude rozlučku organizovat?

Nejčastěji se role organizátora ujme svědek/svědkyně, není to však žádné psané pravidlo. S přípravami jim pak pomáhá i okruh nejbližších přátel či rodina. Možnost organizace spočívá i na samotné budoucí nevěstě či ženichovi. Přece jen je to jejich den a oni sami si musí určit, zda chtějí večírek ve velkém stylu, nebo si ho chtějí užít v poklidu a vydat se například někam relaxovat.

Když už se zvolí povolaná osoba, která rozlučku se svobodou bude organizovat, nastává další důležitá otázka – Jak zvolit správný termín?

Správné datum je vždy základ úspěchu. Důležité je se předem domluvit, kdy by se to budoucímu ženichovi, nebo budoucí nevěstě hodilo. Poté je důležité zjistit, zda mají v daný termín čas i ostatní a můžete se pustit do organizace.

Samozřejmě taková pořádná rozlučka také něco stojí, další otázkou tedy je, kdo tento večírek zaplatí?

Bývá zvykem, že rozlučku platí ten, kdo ji organizuje, minimálně její plánovanou část – apartmán, wellness, striptýz, limuzínu, občerstvení. Rozhodně není nutné, aby organizátor platil i následnou útratu v baru. Samozřejmě všichni účastníci rozlučky mohou přispět.

Takže už víme, kdo rozlučku organizuje, kdy ji budeme organizovat i kdo ji zaplatí a teď přijde na řadu ta nejdůležitější část – jaké téma bude mít rozlučka se svobodou?

Téma by se mělo odvíjet od povahy a přání osoby, pro kterou se rozlučka dělá. Pokud víte, že se při této tradiční zábavě nebudou cítit dobře, zbytečně je do ní netlačte. Rozlučka má být nezapomenutelně zábavným večerem, nikoliv těžko nezapomenutelným fiaskem.

Pár tipů na závěr

  • Respektujte přání snoubenců
  • Nezvěte nikoho, kdo není pozván na svatbu
  • Vždy zvažte vazby účastníků a nastávajících v kontextu s programem
  • Nepřekračujte hranice za každou cenu a netlačte hlavní aktéry večera do něčeho, co by jim mohlo být nepříjemné

foto: Pixabay