Netradičně na svatbu v historické tramvaji

Články > Netradičně na svatbu v historické tramvaji
Svatba Jan a Luboš z Plzně. FOTO: Jan Ráček

Když vyjede do plzeňských ulic dřevěná tramvaj Křižík & Brožík z roku 1899 vzbudí u kolemjdoucích úžas. Tradičně vyjíždí při slavnostních příležitostech například v den státních svátků apod. Věděli jste ale, že tímto historickýcm "skvostem" můžete vyrazit i na váš svatební obřad?

Tato tramvaj je nejstarší provozuschopná elektrická tramvaj ve střední Evropě z dílny Václava Brožíka a Františka Křižíka. Pravidelný provoz zahájila na konci června roku 1899. Jako "primátorský vůz" vyjela do ulic Plzně jako úplně první.

A právě tuto historicky zcela unikátní tramvaj si můžete pronajmout i ke zvláštním příležitostem jako je například Váš velký den. Dopravní podniky Vám tramvaj naleští i ozdobí! Vybrat si můžete i trasu. A pokud si budete přát a dohodnete se s oddávajícím, můžete mít v tramvaji dokonce samotný obřad.

"Generální oprava a rekonstrukce vozu do původního stavu z roku 1899 byla provedena u příležitosti oslav 700. výročí založení města v roce 1995. Ministerstvo kultury prohlásilo tuto tramvaj v roce 1991 za movitou kulturní památku státu. Staráme se o ni jak nejlépe umíme, ale rozhodně nechceme, aby skončila jen jako vystavený nablýskaný exponát. Je to stále tramvaj, kterou je radost vidět v ulicích a svezení s ní je pro každého velkým zážitkem. Je tu i pro Vás...," informují PMDP na svých internetových stránkách.

Pozor má to jen jedno úskalí. Tato tramvaj nesmí vyjet při nepříznivém počasí v dešti, větru apod. PMDP vám při nepřízni počasí vypraví jiný historicky vůz. A určitě si vyjížďku plánujte na jarní či letní měsíce. Více najdete zde.

FOTO: Jan Ráček, Archiv města Plzně