Netradiční svatba: buldoček s prstýnky, tatérka i inspirace filmem

Články > Netradiční svatba: buldoček s prstýnky, tatérka i inspirace filmem
IMG_6502

Velmi neobvyklé zážitky s sebou poměrně často přináší funkce oddávajícího. I když se může zdát, že originální svatby, jsou doménou zamilovaných párů především z velkých měst, o netradiční obřady není nouze ani v konzervativnějších menších městech. Své o tom ví starosta jihoplzeňských Dobřan Martin Sobotka.

Motorkářská svatba, obřad pod vodu, v balonu nebo v koňském sedle už nemůže nikoho překvapit. Slyšeli jsme o nich už mnohokrát. Ale co třeba den D, kdy si snoubenci nechali vytetovat prstýnky přímo během obřadu?

Oblíbeným místem svatebčanů v Dobřanech je lesopark Martinská stěna. „Několik párů už si řeklo své „ano“ u zdejšího kamenného srdce v dřevěném rámu a další zvolili zdejší přírodní divadlo s malou kaplí. Velmi překvapivé pro mě bylo, když sem s sebou svatebčané přivezli generátor, dorazila tatérka a místo, aby si snoubenci vyměnili prstýnky, při obřadu jim je vytetovala,“ vzpomíná Martin Sobotka.

Během svateb často hrají důležitou roli zvířata. „Pár, který si za místo obřadu zvolili areál Pod kaštany v Dnešicích, dorazil na svatbu i s pejskem – buldočkem. Ten seděl na klíně jednoho ze svatebčanů až do chvíle, kdy jsem vyzval snoubence, aby si vyměnili prstýnky. V tu chvíli pejsek vyrazil rozvážným krokem za snoubenci, na hlavě přitom měl speciální klobouček s polštářkem, na kterém byly připevněny prstýnky,“ popisuje další netradiční svatbu starosta.

Výjimečná byla podle Martina Sobotky také svatba, kdy oddával současně dva páry – mladé snoubence a také jejich rodiče: „Rodiče snoubenců byli oba ovdovělí a utvořili pár. Nakonec se rozhodli pro stejný termín obřadu jako jejich děti.“

V kapli ve Vstiši u Dobřan se odehrála netradiční svatba v duchu známého romantického filmu s hvězdným obsazením Láska nebeská. „Stylové bylo oblečení i hudba,“ dodává Martin Sobotka a vzpomíná také na evangelického faráře, který byl dědečkem jednoho ze snoubenců a během svatby mu předal slovo, po proslovu duchovního pak dál pokračoval civilní obřad.

Na jižním Plzeňsku se těší velké oblibě i svatby v zahradách. „Velmi krásnou svatbu jsem zažil na loučce u řeky Radbuzy v Dobřanech , která se odehrála přímo vedle zahrady, která patřila svatebčanům,“ uzavírá starosta.

FOTO: ilustrační