Snoubence na Rokycansku lákají k uzavření sňatku netradiční místa

Články > Snoubence na Rokycansku lákají k uzavření sňatku netradiční místa
golf_1

Svatby se loni na Rokycansku odehrály nejen v obřadních síních, ale i na hradní zřícenině nebo vodním hamru. Dva páry si řekly "ano" dokonce na koních a nechyběla ani motorkářská svatba.

Na Rokycansku stoupá počet svateb. Loni tady přibylo 98 nových manželských párů. To je o 21 víc než v roce 2018. Do matričního obvodu Rokycany spadá i dalších 13 obcí. Loni se oddávalo také v Dobřívě, Ejpovicích, Klabavě, Litohlavech, Oseku a Volduchách.

Snoubenci si pro slavnostní okamžik nevybírali jen obřadní síně.  "Některé páry se svatebčany zamířily na zříceninu letohrádku Kamýk na Oseku, do prostor u vodního hamru Dobřív, ke kapli Navštívení Panny Marie na Vršíčku nebo pak do různých přírodních zákoutí. Na obřad k jezeru a lesu v Ejpovicích zamířily hned dva páry dokonce na koních. Další snoubenci si zase vybrali pro svůj svatební den kaštanovou alej u Volduch," sděluje mluvčí rokycanské radnice Tereza Maixnerová.

Svatby se odehrávaly také na zahradách u rodinných domů, v restauracích nebo na jejich zahrádkách, kde pak byla hostina. Jeden z párů si řekl své "ano" v Parku u Plzeňské brány.

"Netradiční svatba se uskutečnila i na Městském úřadu v Rokycanech. Jednalo se o svatbu motorkářskou, na kterou nevěsta, ženich i svatební hosté přijeli na motorkách. Jejich stroje pak po skončení obřadu zaburácely na oslavu svými motory před budovou radnice," dodává Tereza Maixnerová.

Do manželství vstoupilo 15 cizinců, což je téměř dvojnásobek oproti roku 2018. Jednalo se hlavně o státní občany Ukrajiny, ale také o občany Polska, Litvy, Bulharska, Slovenska, Ruska, Rumunska a Maďarska.

Církevních obřadů se loni odehrálo sedm, ve většině případů se jednalo o Římskokatolickou církev, sňatky ale snoubenci uzavřeli také před Náboženskou společností českých unitářů, Sborem jednoty baptistů a Církví československou husitskou.