Vybíráte místo pro svatbu? Poradíme Vám!

Články > Vybíráte místo pro svatbu? Poradíme Vám!
IMG_6502

Už dávno neplatí, že svatba se musí konat na radnici, v kostele nebo tam, kde žijete. Pro Váš velký den si můžete vybrat jakékoliv místo. Máte oblíbené místo uprostřed přírody? Chcete letět helikoptérou nebo si říci ano pod vodou? Stačí jen přesvědčit oddávajícího, aby vás na tom "vašem" místě oddal a můžete si říci ANO kdekoliv.

Rozhodli jste se, že do toho praštíte a chcete nádherný svatební den? Pak byste určitě neměli nic podcenit. Hlavně výběr místa je důležitý. Dnes už neplatí, že musíte mít svatební obřad na radnici a pak vláčet stovku hostů do restaurace na svatební hostinu. Svatbu můžete mít téměř kdekoliv. Stačí jen, aby souhlasil oddávající a na Vámi vybraném místě Vás oddal.

Důležité je, abyste se s partnerem zamysleli, jaká svatba by se Vám líbila. Klasika, netradiční, v přírodě, pod širým nebem, romantická, komfortní, adrenalinová atd.? Chcete obřad, hostinu i ubytování na jednom místě? Chcete mít svatbu ve městě nebo naopak na odlehlém místě? Pokud si stanovíte, co nejvíce kritérií, budete snadněji vybírat. Tady je pár tipů. Konkrétní místa pak najdete v sekci Tipy na svatební místa.

Pro klasiky bývají osvědčenou volbou obřady na radnicích, v kaplích a kostelech. Takových míst najdete v Plzni hned několik. Plzeňská renesanční radnice, Masné krámy, Západočeké muzeum, Katedrála sv. Bartoloměje, Františkánský klášter apod.

Pro romantiky a milovníky historie jsou tady oblíbené hrady a zámky. V Plzeňském kraji je hned několik opravdu kouzelných zámků. Na Plzeňsku to je zámek Kozel, Nebílovy, na Klatovsku šumavské hrady Velhartice, Kašperk nebo vodní hrad Švihov. Svatebčany láká také zámek Manětín na severním Plzeňsku. Některé zámky nabízejí i prostory pro svatební hostiny.

Máte-li rádi adrenalin a nechcete nudnou svatbu, můžete si říci ANO např. v letadle, v balonu nebo si skočit pro své ano v tandemu. Pro tyto účely si můžete objednat příslušné služby (pronájem letu atd.) a domluvit se s příslušnou matrikou či oddávajícím. Ne každý oddávající může být vašim nápadům nakloněn, určitě se ale nějaký najde, který Vás oddá například ve vzduchu.

Svatbu můžete oživit i tím, že si například pronajmete historickou tramvaj, kočár s koňmi či parní lokomotivu

Pokud chcete svatbu pod širým nebem, je spousta nádherných míst. Riskujete vlastně jen počasí. Dobře zvážit pak musíte hlavně přístupnost takového místa. Pokud nelze k místu zajet autem, můžete si pronajmout například kočár s koňmi. Těžko byste ale na málo dostupné místo nechali přivézt v kočáře desítky svatebčanů.

Chcete tematickou svatbu? Žádný problém. Máte například rádi Divoký západ a Indiány, můžete se nechat oddat ve westernovém městečku.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv svatbu, doufáme, že Vám náš svatební web z Plzeňského kraje pomůže! A přejeme krásné svatební zážitky!