Když svatbu, tak na statku! Tip na výjimečné svatební místo v Plzni

Zajímavá místa > Když svatbu, tak na statku! Tip na výjimečné svatební místo v Plzni
statsek cerna ovce 3

Chystáte svatbu? Nevíte, kde strávit svůj den D? I V Plzni můžete zažít svatbu na pravém statku s atmosférou českého venkova, a vše se službami a veškerým komfortem.

 

Významný den, který při troše štěstí zažijete pouze jedenkrát ve svém životě. Takový den je potřeba prožít ve výjimečném prostředí. My pro vás máme jeden zaručený tip - statek Černá ovce v Plzni na Roudné.

Svatba na statku je v posledních letech už celkem klasický počin, ale proč kvůli tomu odjíždět z Plzně? Již před čtyřmi roky otevřela veřejnosti svoje brány Černá ovce – statek plný zvířat v centru města.

Kromě toho, že si zde můžete podrbat kozu a ovci přímo v jejich výběhu, můžete se tady občerstvit a pochutnat si na výborném jídlu připravovaném za použití vlastních surovin, přihlásit svoji ratolest do jezdeckého kroužku nebo na letní příměstský tábor a při tom také nakoupit v místním krámku s potravinami a nápoji.

Rozsáhlé venkovní prostory k sezení, zastřešené i pod širým nebem, podium pro kapelu, nově upravený vnitřní prostor, který se výrazně zvětšil, pec na chleba a obří gril s udírnou, to vše téměř vybízí k uspořádání nějaké akce. A kromě koncertu či oslavy to může být právě svatba.

Svatby se v Černé ovci pořádají již od jejího otevření, a to včetně obřadu. Úředníci z magistrátu prostory již velmi dobře znají a oddávali tu třeba i mezi slepicemi ve výběhu.

"Lze si dojednat servírovanou hostinu i samoobslužný raut, focení s místními zvířaty. Je zde zázemí pro svatebčany i pro kapelu. Večer vám rozpálí ohniště z Jednoho prstenů z Hobita. Jediné, na co musíte zapomenout, je ohňostroj," říká majitel statku Svatopluk Čech.